U mumi

Co všechno tady postupně přibude zatím netuším. Ale doufám, že s pomocí přátel stránku obohatím byť jen odkazy na jejich stránky. Pokusím se předat stránky webů, které mě zaujaly. Mohou se hodit i vám.

Drobnůstky

Občas zkouším obrázkovat
a je to - zdroj neznámý

zdroj: uveden na mém blogu

stále dokola

Moje IKONKY
Přijďte zas - díky


Ahojky


„Vlídnost je inteligencí srdce.“

1) Je ztracený každý den našeho života, kdy jsme se nezasmáli.---Sebastian Roch Chamfort--- 2) Většina stínů v našem životě pochází z toho, že si sami stojíme na slunci.---Ralph Waldo Emerson--- 3) Když jíš, žvýkej, když mluvíš, mysli.--- Čínské přísloví---

Cestujem a výletujem.

Jednodenní výlet.        

      Moc se kolem nebudu vykecávat, bylo prostě fajn. Ale jen aby jste věděli, kde to bylo, jo? No začátkem srpna jsem měla vyřizování a tak jsme to spojili s výletem pro  vnoučátka. Ony ty prázdniny  dětem nějak malinko zaplnit jinak než mívají své všední dny není zas až tak jednoduché. A tak jsme vyjeli. Na místě samém hned po obědě v příjemném prostředí letní restaurace jsme byli zachvilenku v  nedaleké olomoucké zoologické zahradě. Mají tam fakt krásně a jak jsem zjistila až dnes na netu, nestihli jsme projít ani vše z toho, co nabízejí. Dám  níže odkaz  na virtuální prohlídku ZOO i  na další adresku pro zájemce, kteří mají rádi zvířátka. Krásnou Olomouc asi  někdy rádi znovu navštívíme. Záleží na synovi, zda bude ochoten zase dělat řidiče. Kluk je to fajn a jezdit s ním se nebojím. Obvykle nemívám při jízdě autem dobré pocity, byť mám řidičák. Využívám hlavně nabídky dopravy jako takové. No bude to asi také kvůli toho, že nevlastníme automobil, ani po něm nijak zvláště netoužíme. Cestování vlakem zase neskýtá tolik pohodlí, leč o romantiku i další zážitky také není nouze. Dnes už je to vše jen a hlavně o fyzičce.  :-)
     

     Jinak počasí nám  přálo a bylo snad až moc slunečno. Vnoučátkům to ani tolik nevadilo. Až na ty komáry, kterých tam ten den bylo mraky. Byla jsem už docela unavená a ta nejmneší cácorka byla snad největším lákadlem pro ty krvežíznivé tvory.  A tak jí povídám: "koušou tě štímaři?" Malá souhlasně pokývla hlavou a pak jsme na sebe koukly a všichni jsme se začali chechtat až nezřízeně.     Hned jsem si vzpomněla na přebrebty ze života jiných, o nichž nám kdysi vyprávěl můj tatík;  třeba  štipky mouchají a podobně. No věřte nevěřte, kdybych to chtěla vymyslet, tak nemám šanci. Únava udělá prostě své, ale je fajn se zasmát  sám sobě při každé příležitosti, život je  lehčí a nerozčílí vás ani, když koušou štímaři. Tak vás tedy ať vážně nekoušou štímaři, jo? :-)
     

     No a teď už v případě zájmu můžete kouknout na fotky, které z větší části pořídila má nejstarší vnučka, jde jí to vážně dobře; kloučkovy fotografie jsou taky zdařilé, leč zůstávají  v jeho fotoaparátu. S těmi z mého zatím stále vypůjčeného, jsem si trošinku pohrála; když už jsou víceméně amatérské, tak ať jsou vylepšeny pro oko různými možnými úpravami v oblíbeném prográmku PhotoFiltre. Takže nabízím následně s přáním příjemného relaxu u fotek ze ZOO.  Kdo má rád zvířata, může zkusit nakouknout na výše zmíněné  adresky, tady jsou:

Virtuální procházka po olomoucké ZOO byla sice pozastavena, ale webové stránky jsou funkční, takže můžete zkusit  rozkliknout horní menu, nabídek je spoustu:   http://zoo-olomouc.cz/app/uvod/1

a další hezká adresa ze světa zvířat
http://www.wildafrica.cz/cs/zvire/surikata/

      Přeju všem spoustu krásných prožitků do dalších dnů, nejen těch dovolenkových či  prázdninových. Dají se složit z úplných maličkostí, záleží jen na vás jak s tím naložíte.